TAŞLAR HAKKINDA BAZI GENEL BİLGİLER

Taşlar  hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşacağınızı düşündüğümüz bu siteyi hazırlarken bazı durumlarda tedavi amacıyla farklı bir çok taş alternitifi sunduk, buradaki amaç evnizde halihazırda bulunan taşları değerlendirmeniz ve taşlara olan ilgi alanınızı ve bilginizi genişletmenizi sağlamaktır. 

Sıkça sorulan ve piyasa da taşlar hakkında deneyime ve yeterli bilgiye sahip olmayan herkesin kendine göre cevapladığı ve çevresini yanlış/eksik bilgilendirdiği soruların yanıtlarını dünya da taş otoritelerince kabul görmüş, dünyanın her yerinde uygulanan ve uygulanmış yöntemler ile ilgili bir kaç sorunun cevabını verelim.

1-Taşlarla ile tedavi pahalı bir yöntemidir?

Sitemizde bahsetmiş olduğumuz taş çeşitleri size fiyat açısından da alternatif olması için çeşitlendirilmiştir. En pahalı taş en çok işe yarar diye bir kural yoktur.

2-Taşları nereden edinebilirim?

İnternet veya taş mağazalarından işinin uzmanı olan belli bir bilgi ve deneyime sahip olan kişilerin bulunduğu yerlerden almanız, hem sahte bir taş almamanızı hemde taşınızı alırken taşınız hakkında detaylı bilgi alabilmenizi sağlar.

3-Benim taşım hangisi?

Öncelikle taşı tedavi amacıyla alıyorsanız uzman kişilerden hangi taşı alacağınız hakkında bilgi almanız , alacağınız taşı öğrendikten sonra elinize aldığınızda size kendinizi iyi hissettiren taşı almanızı tavsiye ederiz.

4-Bütün taşların etkisi aynı mıdır?

Bütün taşların etkisi aynı değildir. Bazı taşlar diğerlerine göre çok daha güçlü enerjiye sahiptir ve çevrelerine çok güçlü titreşimler yayarlar. Kişiye göre farklılıklar gösterebilir.

5-Başkasının kullandığı taşı kullanabilirmiyim?

Başkasının kullandığı taşı kullanmadan önce önce temizlemeniz gerekmektedir.

6-Taşları tedavi amacıyla nasıl kullanmalıyım?

Taşlar hakkında ayrı ayrı yazmış olduğumuz detaylı bilgiler de hangi taşın nasıl kullanılacağına değindik. Bu konuda daha ayrıntılı bilgilere de bizden ulaşabilirsiniz. Taşlarla tedavi hakkında hem yılların deneyimi, birikimi ve yaşamış olduğumuz tecrübelerle hizmetinizdeyiz.

Taşlar, mineral olarak içerikleri ve etrafa yaymış oldukları titreşimler nedeniyle kullanım farklılıkları gösterirler.

Taşların kimisinin tene temas etmemesi gerekir,  kimi iksir olarak zehirli olabilmesi nedeniyle kullanılmamalıdır. Bu konulara çok dikkat edilmeli, doğru yerden ve uzman kişilerden taş alınmalı, kullanım özellikleri hakkında bilgi alınıp, uygulanmalıdır.

Buna göre, taşları cepte, yastık altında, kolye veya bilezik olarak direkt tene temas halinde, iksir olarak, masaj terapisinde , evinizde kullanabilirsiniz.