TAŞLARLA TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Günümüzde bir çok taş fiziksel ve psikolojik kökenli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun dışında, zihinsel yetenekleri güçlendirmek,ruhsal açıdan kendimizi geliştirmek,çevremizdeki pozitif enerjiyi çekmek, negatif enerjiyi dağıtmak ve hislerimizi güçlendirmek için kullanılır.   

1-Taşların vücutta sorunlu bölgelere konulması şeklinde:

  
Sıcak Taş Terapisi(ılık taş terapisi). Isıtılmış taşlar kullanılarak ısının vücuda nüfuz ettirilmesini sağlayan masaj terapisi. Bir de taşların çakraların üzerine konulmasıyla yapılan çakra uygulaması.

2- Taş Suyu(Taş İksiri):


Su kullanılmadan önce taşın basitçe suda bir süre bekletildiği yöntemidir. Bu suları içebilir veya banyo da kullanabilirsiniz.Taş banyoları genellikle cilt rahatsızlıklarında ve vücudun stresten arınması,kişinin rahatlaması için yapılır. Yanlız burada değinmemiz gereken en önemli nokta, her taşın iksir için uygun olmadığıdır. Taş iksirleri bilinçli bir şekilde hazırlanmalıdır. Örneğin,Bakır(Cu) elementi kullanılarak iksir  hazırlanmaz. Bilindiği üzere, Bakır (Cu) zehirleyici bir elementtir. 

3-Vücutta tene değen bir nokta da taşımak:

 
Yanlızca hastalanmış bölgeyi tedavi etmek yerine tüm vücudun dengesini sağlamak ve vücudu dış etkenlerden korumak amacıyla kullanılır.En çok bilinen ve tercih edilen yöntem olmakla birlikte kullanılan taş hangi çakra ve hangi organa iyi gelecekse organın üstünde tutulması faydalı olacaktır.