ARAGONİT CaCO3 Sertlik:3.5-4

Anahtar Kelimeler:  Enerji alanlarının dengelenmesi, duygusal iyileşme, yenilenmiş güç ve güven
Element:  Toprak
Çakra: Tüm Çakralar
 
              
Duygusal vücudun dengede kalmasını ve iyileşmesini sağlar. Geçmişte yaşamış olduğumuz olaylar sonucunda almış olduğunuz yaraların iyileşmesini, farkında olmadan kendinizi germenizi engeller ve stresinizi boşaltmanızı kolaylaştırır. Aragonit ile meditasyon yaptığınızda geçmiş yaşamınızla ilgili deneyimlerinizi ve unutmuş olduğunuz olayları anımsamanızı sağlar.
                Aragonit taşıyan kişi kendini duygusal açıdan çok güçlü hisseder, çünkü duygularındaki dengesizliği gidermiş olur ve kendini güçlendirir. Vücuttaki bütün enerji merkezlerini ve auranın her seviyesini temizler, arındırır ve dengeler. Kişinin içinde barındırdığı olumlu enerjinin kelimelerle sanatla, müzikle veya diğer tüm iletişim kanalları ile etrafa yaymasını destekler. Kemik rahatsızlıklarında, kalsiyum emilimi ve disklerin elastikiyetinin korunmasında faydalıdır. Gece uyurken  yaşadığınız kas gerilerinin önler. Kırıkların kısa sürede iyileşmesini kolaylaştırır. Özellikle bağışıklık sisteminin güçlenmesi için kullanılır. Dayanıklılık gücünün artmasını sağlar.
 
 
Mavi Aragonit
Anahtar Kelimeler:  Sezgi, iletişim, meditasyon, duygusal algıyı güçlendirme
Element: Su ve rüzgâr
Çakra: Boğaz, kalp ve alın
 
                Larimar ve aquamarin gibi mavi aragonitte duyguların yatıştırılması ve iletişim yeteneğinin güçlenmesine yardımcı olur. Düşünce- iletişim- yaratıcılık ve hislerin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlar. Boğaz çakrasın da etkili olası nedeni ile konuşmayı ve etkili iletişim kurmayı, kendini ifade edebilmeyi sağlar. Boğaz ağrıları ve ses tellerine iyi gelir. Ciğerleri güçlendirir, solunum yolu rahatsızlıklarında etkilidir.