DUMANLI KUVARS SiO2 Sertlik:7

Anahtar kelimeler: Topraklama, negatif enerjiyi dönüştürmek, radyasyondan korunma
Element: Dünya
Çakra: Kök çarka
 
 
Dumanlı kuvars en etkili topraklama taşıdır. Aynı zamanda  meditasyon sırasında güçlü titreşimler sağlar. Bu koruyucu taş vücutta bulunan yedi temel çakra ve ekolojik çevre arasında güçlü bir bağlantı kurar. Bu taş stres için güçlü bir panzehirdir. Zor durumda kişiye sakinlik vererek bulunduğu stresli ortamda doğru kararlar vermesini sağlar. Ruhsal enerjiyi nazikçe çevrede bulunan negatif titreşimlerden arındırır.
            Dumanlı kuvars arkanızda bırakmak istediğiniz sorunlardan nasıl kurtulacağınızı öğretir. Psikolojik olarak dumanlı kuvars korkulardan kurtarmaya depresyonu hafifletmeye ve duygusal acıdan sakinleşmemize yardımcı olur. İntihar eğilimlerini engeller. Suç işleme duygularını indirger , konsantrasyonu güçlendirir. Kişiye pozitif düşünmeye  yönlendirir. İletişim güçlüklerini ortadan kaldırır. Zihni meditasyona hazırlar. Ağrı tedavisinde özellikle baş ağrılarında kullanılır. Üreme sistemine, kas ve sinir sistemlerine ve kalbe faydalıdır. Kramplarda, sırt ağrılarında rahatlamaya yardımcı olur. Sinirleri güçlendirir. Vücut tarafından minerallerin kolayca erimesini sağlar. Radyasyonu engellemede çok etkili bir taştır.
 
 
            Yastığın altına konularak ve  telefon, bilgisayar gibi radyasyon yayan iletişim araçlarının çevresinde bulundurularak kullanılır. Uzun süreli periyotlarda kolye ucu olarak kullanılmalıdır. Stresten kurtulma amacı ile dumanlı kullanılacak ise dumanlı kuvarsınızı kullanmadan önce bir gece toprakta bekleterek temizlenmesini sağlayın. İki avucunuzda dumanlı kuvarsınızı alın ve birkaç dakika sessiz bir şekilde oturun. Bu şekilde uygulama yapmaya birkaç gün üst üste devam edin. Ağrıyan bölgenin üzerine koyma yolu ile ağrılarınızdan kurtula bilirsiniz.