FLORİT CaF2 Sertlik:4

Anahtar kelimeler: Zihinsel donanım, berraklık, gelişmiş karar verme özelliği
Element: Rüzgar
Çakra: Tüm çakralar
 
           
            Florit içinde yeşil, mor, beyaz, sarı, pembe ve siyah renklerin bir arada bulundurur. Florit adını İngilizce fluoresence kelimesinden alır. Fluoresence’nin kelime anlamı ‘ışık saçma niteliği olan nesne’ dir. Florit görünmeyen ışığı emip ,ışık verme yeteneğine sahip bir taştır. Ultraviyole ışınlarının altında veya herhangi bir ışık yansıması ile içinde bulundurduğu bütün renkleri belirgin bir şekilde görmemize yardımcı olur.
            Florit, bedenin elektrik süpürgesi gibi görev yapmasını sağlar. Beden ve zihindeki karmaşıklığı temizler, negatifliği arındırır. Alın, üçüncü göz ve zihinsel enerjiyi dengeler. Florit, zihinsel ve fiziksel koordinasyonunu geliştirir. Sabit fikirlerin çözümlenmesinde, dar görüşlü insanların dünyaya geniş bir pencereden bakmasına yardımcı olur. Kişinin objektif ve doğru karar vermesine yardımcı olur. Aynı zamanda florit tam öğrenme yardımcısıdır. Bilgileri organize edilmiş ve gelişmiş halde öğrenmemize, öğrenme sırasında konsantrasyonumuzun düşmemesine ve çabuk düşünmemize yardımcı olur.
            Florit genel olarak denge ve koordinasyonu sağlamaya yardımcı olur. Duygu ve düşüncelerin bedenimize etkilerini anlamamızı sağlar. Bu bağlamda dengenin önemini öğretir.
            Florit güçlü bir tedavi yardımcısıdır. Direkt cilde temas halinde taşındığında cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Boyun bölgesinde taşındığında solunum yollarlı ve akciğerleri rahatlatır. Diş ve dişeti hastalıklarında iksir olarak içildiğinde (florit taşını 24 saat oda sıcaklığında su içinde bekleterek elde edilir) tedaviyi kolaylaştırdığı gözlenmiştir.
            Kemik ve vücut gelişimine faydası olduğundan büyüme çağındaki çocukların bu taşı taşımaları faydalı olur. Ruhsal açıdan florit yukarda da bahsettiğimiz gibi denge taşıdır. Kişinin ruhsal açıdan hislerini dengede tutup daha doğru kararlar vermesine yardımcı olur. Sinir sistemini güçlendirir ve öğrenme , kavrama yeteneğini geliştirir.