HELİODOR  Be3Al2(Si O3)6 Sertlik:7.5-8

Anahtar kelimeler: Zihin etkileştirme
Element: Ateş
Çakra:Solar Pleksus
  

 

Helidor taşını adını, anlamını yunanca ‘’güneşin armağanı’’ olan kelimeden almıştır. Helidor , ilk olarak Namibya’da 1919 yılında bulunmuştur.
            Helidor, kişisel güçleri aktif hale getirmede ve bu güçleri gelecekte etkili halde kullanmada faydalıdır. Helidor, solar pleksus çakrasına enerji vermek ve vermiş olduğu bu enerjiyi fiziksel enerjiye dönüştürmede etkilidir. Solar pleksus çakrası vücudun ‘’ cazibe merkezi’’ dir. Bu çakrada, Helidor yardımı ile enerjiler bilinçli bir şekilde yönetilir.
            Helidor, maskülin ‘’erkeksi, eril’’ bir taştır. Bu nedenle kendine güven, fiziksel ve zihinsel kuvvet, yardımseverlik ve gücü vurgulayan bir taştır. Elbetteki bu saymış olduğumuz özellikler hem bayanlarda hem de erkeklerde bulunan özelliklerdir. Helidor hem erkeklerde hem de kadınlarda  bulunan bu erdemleri geliştirmeye yardımcı olur. Helidor adını almış olduğu gibi güneşten gelen enerjiyi insan vücuduna yansıtır.
            Helidor kararlılık ve liderlik özelliklerinin güçlenmesine ve hızlı öğrenmeye yardımcı olur. Kişinin iyimser düşünmesine gerçekleri görerek kendini güçlendirmesine yardım eder.
            Helidor, gastrit ve bağırsak problemlerinin giderilmesine  yani sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.