OBSİDYEN

 

Tarihi Roma medeniyetlerinde “obsius” kelimesinden türemiştir. Birçok çeşidi bulunmakla birlikte süs eşyası, mücevher yapımında ve masaj taşı olarak kullanılmaktadır. Obsidyen erimiş halde bulunan lavların hızla soğumasından meydana gelen bir taştır. Obsidyenin çeşitlerinden kısaca bahsedelim.
 
Siyah Obsidyen
 
Anahtar Kelimeler: Fiziksel koruma, topraklama, negatifliği temizleme, ruhla iletişim
 
Element: Toprak

Çakra: Kök Çakra
 
Siyah obsidyen negatif enerjiyi gideren çok güçlü bir taştır. Siyah obsidyen; jet, siyah turmalin ve dumanlı kuvars ile kullanıldığında çok güçlü bir topraklama sağlar. Moldavit, obsidyenin titreşimini artırır. Amber (Kehribar) ile kullanıldığında tedavi edici özelliği artar. Penakit ve Azeztulit ile kullanıldığında Alın çakrasını (3. Göz) ve taç çakrayı aktifleştirir.
 
Kar Yağdı Obsidyen
Anahtar Kelimeler:  Azim, anlayış, geçmişi hatırlamak, ruhsal iletişim
 
Element: Toprak
 
Çakra: Kök, Alın (3. Göz)
 
Yaşama sevinci verir. Kişinin hırslı bir şekilde çalışmasını sağlar. Kanser hücrelerin vücutta yayılmasını yavaşlatır.
 
Gökkuşağı Obsidyen (Rainbow Obsidian)
 
Anahtar Kelimeler: Duygusal yaraların iyileşmesi

Element: Toprak

Çakra: Kök Çakra
 
Gökkuşağı obsidyen, auranın aydınlanması için kullanılır. Çakraların temizlenmesi, tıkanıklığın giderilmesinde faydalıdır. Kişiye , yaşama sıkı sıkı tutunabilmesi için umut verir. Kişiyi iyimser düşünmesi yolunda motive eder.
 
Altın Parlayan Obsidyen(Golden Sheen Obsidian)
 
Anahtar Kelimeler: Güç desteği, karar verme gücü
 
Element: Toprak

Çakra:  Kök, Solar Pleksus
 
Kişinin kendi hayatını yönlendirmesini, yaratıcı olmasını ve amaçlarının doğrultusunda ilerlemesini sağlar. Altın parlayan obsidyen, sindirim bozuklukları, reflü, ülser ve buna benzer sindirim sistemindeki rahatsızlıklarda ve karın ağrılarında yardımcı olur. Solar pleksus çakrasını temizler, enerji verir ve dengeler. Erkeklerde stres nedeniyle meydana gelen iktidarsızlık sorununa yardımcı olur.